Poradnik - ROD im.Żwirki i Wigury w Białystoku

im. Żwirki i Wigury w Białymstoku
Przejdź do treści
Ekologiczna działka
Jakie warzywa sadzić obok siebie >

Cięcie krzewów i drzew >

Załóż kompostownik >

Nie pal ognisk >

Drzewa >

Szamba >
Kalendarz prac na działce.
Istnieje wiele prac ogrodowych, które muszą być wykonane we właściwym czasie. W każdym miesiącu – od stycznia do grudnia – jest w ogrodzie coś do zrobienia. Aby nie zapomnieć o czymś ważnym, spróbujemy posortować zadania według miesięcy.
Lato
W lecie dużo czasu spędzamy w ogrodzie lub na działce, ciesząc się piękną pogodą i otaczającą nas wokół zielenią. Jednak w trakcie przyjemnego leniuchowania nie należy zapominać o pracach, które powinniśmy wykonać w tym okresie.

Wiosna
Wiosna to w ogrodzie najbardziej pracowity okres. Jest to czas wysiewu nasion i sadzenia roślin. Poznaj wiosenne prace , które trzeba wykonać przed sezonem.

.
Zima
Zimą rośliny ogrodowe drzemią pod śniegową pierzynką - znajdują się w stanie spoczynku. W związku z tym w ogrodzie jest niewiele pracy. Powinniśmy jednak raz na jakiś czas sprawdzić, jak zimują rośliny, poprawić ich osłony oraz zgarnąć z nich nadmiar śniegu.

Jesień
Przepiękna pora roku. Niżej już w południe stojące słońce oświetla jesienne kwiaty, owoce i liście. Ale zaczyna się też pracowita pora. Trzeba zebrać i przerobić zbiory, posadzić krzewy, byliny i kwiaty cebulowe, przygotować rabaty i wykonać wiele innych prac.

.
Ogrodzenia                    
Ogrodzenie i bramka – zaproszenie na działkę. Ogrodzenie stanowi oznaczenie granicy działki, jest pierwszym elementem działki, na który zwracają uwagę goście ...                                                                                                                                                                                                                                    CZYTAJ >

.
ul. Ciołkowskiego 2/4
15-245 Białystok
NIP 966-14-20-011

rodzwirkiwigury@gmail.com
Żwirki i Wigury
Prezes
533 330 001
Skarbnik
533 377 995
Gospodarz
534 877 387
Wróć do spisu treści